
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 18 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 400 mA |
| DC Resistance (DCR) | 780 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 440 mA |
| Max Saturation Current | 400 mA |
| Max Temperature Rise Current | 440 mA |
| Temperature Rise Current | 490 mA |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 1106
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13478
Ext.Price$0.13478
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13478 | $0.13478 |
| 10 | $0.12038 | $1.20380 |
| 50 | $0.10752 | $5.37600 |
| 100 | $0.09531 | $9.53100 |
| 500 | $0.08449 | $42.24500 |
| 1000 | $0.07619 | $76.19000 |
| 3000 | $0.06870 | $206.10000 |
